Yeni Komünizm

100.00

(1 müşteri değerlendirmesi)

Özgün Adı: The New Communism
Yazarı: Bob Avakian
Çevirmen: Selim Sezer, Nihat Koçyiğit, Alkan Arslan
Yayın Tarihi: 5/11/2018
Sayfa Sayısı: 328
Fiyatı: 100 ₺
ISBN: 975-867-4763

Bu kitapla birlikte sık okunan:

++
Toplam Tutar:   180.00

Açıklama

Yeni Komünizm – Gerçek Bir Devrim ve Kökten Yeni Bir Toplum İçin Gerçek Kurtuluşa Giden Yolda Bilim, Strateji ve Önderlik

Çığır açan bu çalışma, DÜNYANIN DURUMU, insanlığın hali ve temelden bir değişim ihtimaliyle ilgilenen herkese, köklü ve detaylı bir yönlendirme, dayanak ve devrimlerin en köklüsünü: insanlığın kurtuluşuna yönelik komünist bir devrim gerçekleştirmeye –dünya ölçeğinde baskı ve sömürünün tüm biçimlerini aşmaya yönelik bir rehber sağlamaktadır.

BOB AVAKIAN, KOMÜNİZMİN YENİ SENTEZİNİN MİMARIDIR. Bu yeni sentez, önceden geliştirilmiş komünist teorinin bir devamıdır, fakat aynı zamanda onun ötesine bir nitel sıçramayı ve bazı önemli hususlarda da ondan bir kopuşu temsil eder. Avakian, geniş kitlelerin karmaşık teoriye erişebilmesi için bu kitabı yazmıştır. Kendisi bu kitapta, uzun yıllara dayalı komünizm bilimini geliştiren çalışmalarından ve 1975’teki kuruluşundan itibaren Devrimci Komünist Parti ABD başkanlığını içeren devrimci komünist önderlik tecrübesinden aktarım yapmaktadır.

Çığır açan bu çalışma, kapitalizm-emperyalizm sistemini ve onun yeni ögeler biriktirerek çözümlenemeyen çelişkilerini bilimsel şekilde analiz eder; devrime yönelik bir hareketin karşı karşıya olduğu zorluklarla yüzleşir ve enternasyonal komünist devrime katkı sağlamanın bir parçası olarak bu ülkede gerçek bir devrim yapmanın yolunu açar.

Yeni Komünizm için 1 değerlendirme

  1. elyayinlari

    Komünizmin yeni sentezinin incelendiği bu çalışma uzun ve özenli bir çeviri sürecinde ortaya çıkmış bulunuyor.

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir