Sürgün

100.00

Yazarı: Erdoğan Şenci
Yayın Tarihi: 03/03/2017
Sayfa Sayısı: 432
Fiyatı: 100 ₺
ISBN: 978-975-8674-41-6

Açıklama

Bu kitap, 80’li yıllar boyunca mücadelenin sürekliliğini, örgütlenmenin vazgeçilmezliğini ve komünist hareketin yurtdışındaki konumlanışını birinci elden anlatmaktadır. Yayımlanmış önceki iki kitabının devamı niteliğini taşır ve onlar üzerinde yükselerek mücadele çemberini tamamlar. Dönemi, süreçleri, oluşumları ve olayları kendi bakış açısıyla aktarır, kolaycı suçlamalardan kaçınır. Anlatımlarında yer yer duygusal övgüler, yargılı tutumlar görülse de, dönemsel gerçeği sahiplenici bir anlayış ve sorumlulukla gözler önüne serer.

Komünistlerin, dönemi ve olguları nasıl algıladığı, sorun ve çelişkileri hangi tarzda çözdüğü, kendinden farklı olanlara nasıl yaklaşım gösterdiğini ortaya koyması bakımından da öğretici ve esinleyici pratikler içerir. Örgütlü ve mücadeleci olunduğunda nasıl geleceğe güvenle bakıldığını; iyimserlik ve umudun, yoldaşlığı beslediğini, özgüveni güçlendirdiğini, akıcı ve anlaşılır bir üslupla ortaya koyar.

Devrimci pratiği hangi düzeyde olursa olsun yaşayanların kaleminden çıkan her tür çalışma, tarih ve tarih bilincine malzemedir. Devrimci pratiğin hizmetine sunulabilecek bu anlatılar, doğru bir anlayış ve yaklaşımla işlendikçe, dünü anlamanın, bugünü kavramanın ve geleceği örmenin olanaklarını biriktirir, ışığını parlak kılar. Geleceğin hareket noktası olan şimdiyi anlamlı yaşamada muazzam bir tecrübe, yaşama sevinci ve morali harmanlar.

Eline ve yüreğine sağlık Erdoğan Şenci! – Veli Aydın

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Sürgün” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir