Patikadaki Ateş

50.00

Yazarı: Kasım Koç
Yayın Tarihi: 16/09/2019
Sayfa Sayısı: 224
Fiyatı: 50 ₺
IBAN: 978-975-8674-83-1

Açıklama

Bu kitap, yüreklerini ve bilinçlerini eylem kılmanın cüretiyle yola çıkanların hikâyelerini bize anlatıyor. Devrimi, devrimci kazanımları ve devrimci perspektifleri can bedeli savunup koruyanların ayak izlerini takip eden bir bakışla inşa edilmiş. Güçlü bir özgür gelecek sevdasıyla donanmış, kalbini ve ruhunu devrime adamış, dava ve yoldaşlık değerlerinin moral gücüyle kuşanmış neferlerin özlemlerini, umutlarını, kavgalarını resmeder, ışıklandırılmış renklerini yansıtır.

Anlatıların öne çıkan ve belirginleşen bir özelliği de, sınıflı toplum düzenine karşı devrimci savaş yürütenlerin, inandığı gibi hareket etme, düşündüğü gibi davranma erdemidir. İnsanda güçlü bir etki bırakan ve hayranlık uyandıran yanı, çetin bir kavgada yaşamlarını yitirmelerinden çok, düşünce ve davranışlarındaki devrimci tarzlarıdır. Bir yol açmayı, mücadeleyi pratikleştirerek geliştirmeyi hedef olarak belirlemiş ve bu doğrultuda hareket ederek adanmışlığın, özverinin, dava adamlığının parlak mirasına ilmek ilmek katkı sunmuş olmalarıyla kolektif tarihe mal olmuşlardır.

Kasım Koç, son derece hareketli, canlı ve dinamik olan bu sürecin ateşli dilinden küçük resimler, hayranlık uyandırıcı kesitler oluşturarak hafızayı tazeler, birikimi edebiyat alanına taşıma uğraşısını bizlere sevdirir.

Veli Aydın

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Patikadaki Ateş” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir