Oluş Sorunu: Ne Yapmalı?

60.00

Yazarı: Mahir Konuk
Yayın Tarihi: 30/09/2021
Fiyatı: 60 ₺
ISBN: 978-605-74543-3-1

Bu kitapla birlikte sık okunan:

+
Toplam Tutar:   100.00

Açıklama

Mahir Konuk’un elinizde tuttuğunuz bu kitabı, önceki iki kitabının devamı niteliğindedir. Bir zincirin üçlü halkası olarak bütünlük içinde ele alınıp dikkatli, eleştirel bir gözle okunduğunda, yaşadığımız tarihsel dönemin temel özelliklerini, ana karakterini ve gidiş yönünü anlama, kavrama ve tartışma çabasının yaratılması gerektiğini sıklıkla duyurur, ivedilikle salık verdiği görülür. Bilimsel yöntemin ölçüt ve değerleriyle teorik bir zemin üzerinde tartışma ekseni oluşturup yeni fikirlerin, yeni kavramların üretimine teşvik eder.

Kapitalist emperyalist sistemin çelişkileri, saldırıları ve yarattığı devasa sorunlar, bütün insanlığın varlığını doğrudan tehdit eder boyuta erişmiş, egemen sistem politik olarak liberal faşist diktatörlüğe sıçrayarak topyekûn bir savaş, yıkım makinesi haline gelmiştir. Bundandır ki, günümüz dünyasında sınıf savaşı ve komünizm için mücadele, doğrudan bir şekilde insan türünün ve yaşam temellerinin varoluşunu sürdürebilme savaşımı biçiminde ele alınmalı ve doğru bir çizgide sürdürülmeli temasını mesele edinir.

Anlama ve tartışma üzerine örülü olan bu çalışmaların, hayatın sürekli oluşum halinde olan maddi gerçekliğini kavrama ve devrimci dönüşümüne zerre düzeyinde de olsa, ilham ve katkı sağlamasını umut ediyoruz.

Veli Aydın

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Oluş Sorunu: Ne Yapmalı?” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir