Komünarlar

60.00

Yazarı: Erdoğan Şenci
Yayın Tarihi: 15/02/2022
Fiyatı: 60 ₺
ISBN: 978-605-74543-6-2

Bu kitapla birlikte sık okunan:

+
Toplam Tutar:   160.00

Açıklama

Erdoğan Şenci’yi İz, Firar, Sürgün adlı politik üç hatırat kitaplarıyla tanıdık. Bu üç anı kitabının baskın ve ortak özelliği, TKP/ML saflarında yaşadıklarını kendi bakış açısıyla yalın bir dille aktarmasıydı. Yıllar sonra kaleme aldığı kitaplarında, içinde yer aldığı siyasi yapıya, farklı dönemlere, ilişkilere ve yönelimlere dair önemli, ilginç anlatılara ve tanıklıklara yer vermişti.

Komünarlar adıyla yayınlanan bu çalışmasında ise partiden ayrışma sonrası, politik-örgütsel olarak yeni bir inşaya giriştikleri Devrimci Partizan’ın Kürdistan kesitini anlatmaktadır. Devrimci politik mücadelenin bir hayli hareketli ve akışkan olduğu bir döneme denk gelen bu ayrı yapılanma üzerine anlattıkları, üzerinde durulmaya değecek niteliktedir. Geçmişi bir antika müzesi olarak değil de, tarih bilinci ve perspektifi için bir kaynak olarak görmek isteyenler için, bu anlatımlarında epey olgular, deneyimler, ayrıntılar bulacaklardır.

Sözün kısası, tüm bu deneyimlerin, birikimlerin ve tanıklıkların, özgür bir gelecek için ufuk açıcı polemiklere, analitik değerlendirmelere, politik yorumlara yol verecek bir yaklaşım ve sorumlulukla okunacağını umuyoruz.

Veli Aydın

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Komünarlar” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir