Kırmızı Gül Buz İçinde

100.00

Yazarı: Emrah Cilasun
Yayın Tarihi: 02/02/2009
Sayfa Sayısı: 96
Kitap Eki: 1 Adet DVD
Fiyatı: 100 ₺
ISBN: 9758674312

Bu kitapla birlikte sık okunan:

+++
Toplam Tutar:   350.00

Açıklama

“Komünistler, tarihin devrimci mücadelede bir silah haline getirilmesini çok iyi bilirler. Ama, “miras” diye gerici şeylere sarılmak, halk kitlelerinin aldatılmasında gericilerle ağız birliği etmek, onlara suç ortaklığı etmek olur.”

“Biz, yığınların tükenmez enerjilerinin, mucizeler yaratan dehalarının, sonsuz devrimci güçlerinin mirasçıyız.”

“Biz, Mustafa Suphi yoldaşın ve onun önderliğindeki TKP’nin mirasçıyız. Komünizm davasına devrimci yürekten bağlı, ama revizyonist önderlik yüzünden inançları ve enerjileri yanlış yollara kanalize edilmiş işçi, köylü ve aydın kadroların, subjektif olarak kafalarında ve yüreklerinde taşıdıkları “devrim” ve “komünizm” ateşinin sarsılmaz inancının mirasçılarıyız.”

“Biz, sınıf mücadelesinden kopuk entellektüel gevezeliği reddediyoruz. İdeolojik ve politik çalışma pratik mücadeleye bağlı olmalı, ona hizmet etmeli ve onun yolunu aydınlatmalıdır diyoruz. İdeolojik ve politik eğitimin belli bir sınırı ve sonu yoktur.”

“Marksizm-Leninizm-Mao Zedung Düşüncesi’nin iki karakteri vardır; biri sınıfsal karakteridir, yani bir sınıfın, proletaryanın hizmetinde olmasıdır; ikincisi de, pratik karakteridir, yani sınıf mücadelesi, üretim mücadelesi ve bilimsel deney pratiğinden doğması ve tekrar pratiğe uygulanabilir olmasıdır.”

“Şimdi biz, herkesin gözü önünde yükseklere bir bayrak çekiyoruz. Bu bayrak, proletaryanın Kızıl bayrağı olacaksa, onun kızıllığını bozan bütün lekeler, ciddi ve titiz bir çabayla silinip atılmalıdır.”İbrahim Kaypakkaya

Ek bilgi

EK: DVD

Bu kitap belgesel DVD eki içermektedir.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Kırmızı Gül Buz İçinde” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir