Atılımlar

50.00

Özgün Adı: BREAKTHROUGHS The Historic Breakthrough by Marx, and the Further Breakthrough with the New Communism. A Basic Summary
Yazarı: Bob Avakian
Çevirmen: Alkan Arslan
Yayın Tarihi: 30/11/2021
Fiyatı: 50 ₺
ISBN: 78-605-74543-5-5

Bu kitapla birlikte sık okunan:

++
Toplam Tutar:   200.00

Açıklama

Biraz sonra giriş yapılacak kavramların pek çoğu, şeyleri yüksek düzeyde bir teorik soyutlamayla ele almayı gerektirmektedir. Bu konulara henüz temel bir aşinalığı bulunmayan kişiler için, konuları anlaşılır hale getirmek, insanların başlıkta esas olarak kastedilen şeyi “anlayabilmelerini” sağlamak, ayrıca bu konulara zaten aşina ve taraftar olanlar için de, bunların daha derin şekilde kavranması, üzerinde çalışılması ve insanlığın kurtuluşunda derin bir sıçrama gerçekleştirecek nihai amacı komünizm olan bir devrime katkı sağlayacak bu teorinin, mümkün, gerekli ve acilen ihtiyaç duyulan bir şey olduğunu göstermek için elimden gelenin en iyisini yaptım.

Bu çalışma, önemli bir açıdan Komünizmin Yeni Sentezi: Temel Yönelim, Yöntem ve Yaklaşım ve Esas Unsurlar – Taslak çalışmasının detaylandırılmasıdır. Aynı zamanda, başlıkta da belirtildiği gibi bu “temel bir özettir” çünkü burada ele alınan konuların çoğunun kapsamlı bir açıklaması YENİ KOMÜNİZM kitabında yer almaktadır. Ayrıca buradaki önemli unsurlar önemli açılardan devrimin el kitabı olarak hizmet edebilecek BAsics içindeki seçmelerde bulunmaktadır. Marx zamanından itibaren geliştirilen ve yeni komünizm ile daha ileri şekilde geliştirilerek sentezlenen komünist hareketin teorisi, stratejik yönelimi ve hedefleri hakkında derinlemesine bir tartışmaya ihtiyaç bulunmaktadır.

Bob AVAKIAN

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Atılımlar” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir